Home

Par gaumi nestrīdas un, arī attiecībā uz telpaugiem, vienam interesantums šķiet slēpjamies ziedu krāšņumā, citam interesantā lapu rakstā vai formā, vēl kādam šķiet, ka interesanti ir vien reti un uz kaimiņa palodzes neatrodami telpaugi, kaut pēc skata būtu pavisam necili. Šeit tikai daži, maniem interesantuma kritērijiem atbilstošākie un arī neparastākie, ne katrā veikalā nopērkamie.

Stapēlijām pieder daudzu interesanti augi, kas paši gan atgādina necilus sukulentus, bet toties ziedi! Diemžēl tie tos apputeksnē mušas, un to pievilināšanai ziedam ir gana netīkams aromāts.

Stapelia_flavopurpurea

Stapelia flavopurpurea. (c) es.paperblog.com

Testudinārija interesanta ar savu lielo bumbuļveida pamatni un graciozi uz tievajiem kātiņiem augošajām palielajām lapām. Dažām testudinārijām bumbulis izsaktās kā liels, rievains čiekurs

testudinaria

testudinaria

Adēnija (tuksneša roze, adenium obesum), kas tautā saukta par tuksneša rozi, aug Āfrikas A daļā un Arābijas pussalā. Arī šis sukulents piesaista ar resnu kātu, pie tam īpašī interesentu to dara sārtie ziediņi.

ardēnija

ardēnija, (c) adenium.tucsoncactus.org

Latvijas veikalos gana bieži nopērkama atliektā nolīne, jeb bokarneja, kas, līdzīgi dažiem augstāk redzamajiem augiem, lepojas ar varenu kātu, bet to vainago tievas, garas un cietas lapas, ar ko augs izpelnījies anglisko nosaukumu – pony tail. lai sasniegtu vareno skatu gan jāgaida daudzi gadi, jo pie mums to parasti var iegādāties kā neileilu sīpolu ar pušķi galā.

bokarneja

bokarneja LU botāniskajā dārzā

Ceropēgijas sīkās, kā naudinas apaļās lapiņas līdzīgi krellēm savērtas tievos diedziņos.

ceropegia

ceropēgija

Eonija. Krasulu, ko saucam par naudas koku redzējis būs gandrīz ikviens un daudziem tās aug pašiem, bet, ja gribas stilīgāku biezlapi, meklējiet eoniju, kuras lapotne gan atgādina dārzos augošos saulrieteņus (arī pieder biezlapēm), toties pagara kāta galā šāds „lietussardziņš” izskatās jau neparasti

eonija

eonija

tiek papildināts

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s