Home

Stapēlija, raibā stafēlija (stapelia variegata), Oleandru (apocynaceae) dzimta, Asklēpiju apakšdzimta (Asclepiadaceae), stapēliju ģints. Krāšņākie ziedi ir milzu stapēlijai (stapelia gigantea). Dtapēliju dzimtā iekļauti arī tādi interesanti augi kā orbeja un huernija, kurām tāpat kā stpēlijām ir visdažādākie zvaigžņveida ziedi.

Stapēlija

Foto (c) Jardines de cactus y suculentas

Raksturojums. Stapēlijas nav pārāk populārs augs, jo to daudzām to sugām krāšņie ziedi ir ar nepatīkamu aromātu, no kā var izvairīties, izvēloties tādu sugu, kurām smaržas nav, piemēram milzu stafēliju. Katrā ziņā krāšņie ziedi ir tā vērti. Ja izvēlēsieties raibo stafēliju, ar nepatīkamo aromātu tomēr būs jārēķinās.

Citi nosaukumi: carrion flower (maitas puķe)

Izcelsme: Dienvidāfrika

Klimats. Pacieš temperatūru pat līdz 5oC, bet tādos apstākļos jālaista retāk. Viegli noēnota telpa, saules gaisma vēsākajās dienas stundās.

Laistīšana: Pirms laistīšanas augsnei jāļauj izžūt (augšanas periodā jālaista biežāk, ziemā retāk), bet vismaz reizi mēnesī jāsalaista kārtīgi. Pacieš, ja kādu laiku netiek laistīti.

Mēslošana:  Augšanas periodā derēs ar kāliju un fosforu bagāts mēslojums. Mēslojumā nevajadzētu būt daudz slāpeklim, jo tad sukulenti pārāk daudz uzņem ūdeni.

Pārstādīšana, pavairošana: Pārstāda nepieciešamības gadījumā.

One thought on “Stapēlija

  1. Atbalsojums: Interesantākie telpaugi | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s