Home

bromēlija

  • Fotogrāfijā ”Ziedu Ekspresis” bāzes (Buļļu iela 43/45, Rīga) bromēlijas. info@zieduekspresis.lv

Bromēlijas. Bromēliju (Bromeliaceae) dzimtas augi ir iecienīti telpaugi, un, reizēm nepiedomājot, tautas valodā par bromēlijām saucam arī šīs dzimtas atsevišķus augus, kuriem pašiem katram ir savs nosaukums. Bromēlijas ir epifīti, kas mīt uz vecu koku mizas un dabā barojas no tur esošām trūdvielām.

Lielāko daļu šo dzimtas augu raksturo citu lapu rozetes ar kronīti, kur uzkrājas ūdens un visdažādākie un dīvainākie ziedi. Dzimtai nosaukums dots par godu zviedru medicinas doktoram un botāniķim Olafam Bromēliusam.

Lai bromēlijas pie jums labi justos, nepieciešams ievērot dažus nosacījumus, bet kopumā bromēlijas lielas rūpes nesagādā, pie tam veikalos un telpaugu bāzēs atrodams plašs bromēliju dzimtas telpaugu klāsts.

Kopšana. Bromēlijām kā jau tropu augiem patīk siltums un gaisa mitrums. Novietojiet tos gaišā vietā, bet ne tiešos saules staros. Lielāko daļu bromēliju laista, ūdeni ielejot lapu rozetē, nevis uz zemes, un rūpējieties, lai tas nesastāvas. Izņēmums ir augsnē augošās bromēlijas, piemēram, ananas. Arī augsni uzturiet viegli mitru. Mēslojums parasti nav nepieciešams. Karstākā laikā šie telpaugi būs pateicīgi par paaugstinātu gaisa mitrumu, ko var panākt gan augus rasinot, gan novietojot tam līdzās trauku ar ūdeni.

Arī pavairošana lielas problēmas parasti nesagādā, jo bromēlijas ir aktīvas jauno dzinumu ražotājas.

Īpatnējs ir veida kā atsevišķas bromēlijas uzziedināt. Konkrētu bromēliju vēlmes meklējiet pie katra auga atsevišķa apraksta.

Kāda bromēlija ir tev?

ananas

ananas

ananas (Ananas comosus)

bilbergija

Billbergia nutans

Billbergia nutans

ehmeja

ehmeja

ehmeja

frīzeja

frīzeja

frīzeja (vriesea)

gusmanija

guzmanija

guzmanija

nidulārija

Nidularia Fire Ball

Nidularia Fire Ball

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s