Home

Testudinārija (testudinaria elephantipes). Dioskoreju (Dioscoreaceae) dzimtas sezonāls vīteņaugs (var sasniegt 2m) ar vālesveida vai gumveida sakneni, kas var būt kokveida vai sukulents, kura apkārtmērs var sasniegt pat 3 m un ir ēdams. Augam pēc ziedēšanas lapas atmirst, tādā veidā dabā pārlaižot karsto sezonu. Šis divmāju augs zied nelieliem ziediņiem. Kā telpaugs viegli audzējams.

testudinarija

Foto (c) testudinarija

Citi nosaukumi: Dioscorea elephantipes, Hottentot bread (hotentotu maize)

Izcelsme: Āfrikas tuksneši

Augsne: Labi drenējoša augsne, ieteicams stādīt ne pārāk dziļā podā, jo augam nav plaša sakņu sistēma.

Klimats: Saknenim, kura virsējā daļa atrodas virs zemes, vēlams atrasties ēnā. Miera periodā – ziemā ieteicamā temperatūra ir 5° C. Augšanas sezonu augs var izvēlēties pēc saviem ieskatiem, necenšaties to piemērot kalendāram, sekojiet auga vēlmēm – ja augs sāk dzeltēt – tas norāda, ka laiks doties atpūtā. Testudinārijas miera periods var ilgt gan tikai dažas nedēļas, gan vairākus mēnešus.

Laistīšana: mēreni, bet regulāri. Kad augs nometis lapas, laistīt nedaudz. Laistīšanu atjauno, kad augam pamanāmi jauni dzinumi. Ja augs lapas nenomet, neņemiet vērā kalendāru, bet turpiniet augu laistīt. Atceries, testudinārija ir tuksneša augs, nepārlaisti to.

Pārstādīšana, pavairošana. Pavairo pamatā ar sēklām.

testudinārija

One thought on “Testudinārija

  1. Atbalsojums: Interesantākie telpaugi | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s