Home

Krasula (crassula), Krasulu (crassula) dzimta, Crassulaceae ģints. Populārākā no tām ir naudas koks, jeb biezlape (portulaku krusula), arī c. Ovata, c.argentae, c. obliqua, jade plant.  Naudas koks ir kokveida krasula ar izteiktu posmainu stumbru, bet vairākām krasulu sugām lapas aug uz  īsa, smalka vai pat ložņājoša stumbriņa.

 

krasula

krasula, naudas koks

 

Izcelsme: Kultivētās krusulas pārsvarā nāk no A – Āfrikas. Savvaļā krasulas var sasniegt 2 metru augstumu, bet telpās var izaugt līdz 90< cm.

Augsne. Sukulentu / kaktusu zeme ar labu drenāžu.

Klimats. Gaiša, saulaina vieta. Augšanas periodā laistīt līdzko izžuvusi augsnes virskārta. Nesmidzināt. Mitrums uz lapām var izsaukt sēnīšu slimības.

crassula_obliqua

crassula obliqua

Laistīšana: vasarā, kas ir šī auga miera periods, laistīt ļoti nedaudz. Lieks mitrums un mēslojums šajā laikā traucēs augam uzziedēt. Augšanas periodā augs jāsalaista kārtīgi un tad jāļauj pilnībā izžūt. Neatstājiet podu mirkstam ūdenī.

Mēslošana:  Sukulentu un/vai kaktusu mēslojums. Vasarā nemēslot.

Pārstādīšana, pavairošana: Apsakņojot lapas vai galotņu spraudeņus. Apklāt spraudeņus ar plēvi vai stiklu nav nepieciešams. Reizi vairākos gados nepieciešams pārstādīt.

crassula argentae

crassula argentae

Piezīmes: Lai augs neizstīdzētu, to veido galotņojot.

Vairāk: Lielākā daļa augu CO2 uzņem dienā fotosintēzes procesā. Krasulām tas notiek savādāk, –  ogļskābā gāze tiek uzņemta naktī, veidojot skābes. Dienā CO2 atkal tiek atbrīvots un patērēts fotosintēzes procesiem. Sausā laikā krasula poras tur aizvērtas un pārtiek no jau uzņemtā CO2.

Galvenās krasulu audzēšanas problēmas ir pārlaistīšana un turēšana pārāk tumšā vietā. Naudas koks šādos apstākļos neziedēs.

One thought on “Krasula

  1. Atbalsojums: Interesantākie telpaugi | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s