Home
Billbergia nutans

Billbergia nutans

Bilbergija (Billbergia nutans). Bromēliju dzimtas (Bromeliaceae) epifīts. Izturīgs augs, kas piemērots tiem, kuri vēlas kādu krāšņu akcentu telpām, bet mēdz laiku pa laikam savus telpaugus aplaistīt. Bilbergijas zied pavasaros dažādu krāsu ziediem, ko ieskauj rozā seglapas.

Citi nosaukumi: Ziediem pieskaroties, mēdz iztecēt nektārs, no kā arī nosaukums – karalienes asaras. Bilbergiju mēdz dēvēt arī par draudzības augu, jo tās mēdz bagātīgi raisīt jaunus dzinumus.

 

Izcelsme: Jaunās pasaules tropiskie lietus meži.

Augsne: Piemērots rupja sastāva orhideju substrāts kā arī īpaši gatavots bromēlijām.

Klimats: Novietojiet bilbergiju gaišā vietā, bet ne tiešos saules staros. Lapu galu nobrūnēšana var būt saistīta ar pārāk sausu gaisu. Piemērotākā gaisa temperatūra 18-27°C, ziemā līdz 24°C.

Laistīšana: Lapu rozetē nepārtraukti vajadzētu atrasties svaigam ūdenim, jo šis epifīts ūdeni uzņem caur lapām, saknes pamatā izmantojot, lai pieturētos pie koku mizas. Lai saknes neizžūtu, arī tās vajadzētu uzturēt mitras.

Mēslošana: Lai uzlabotu izredzes, ka jūsu bilberģija uzziedēs, mēslojiet to ar magnēzija sulfātu. Var izmēģināt arī sanu padomu par bromeliādu uzziedināšanu. Ielieciet bilberģiju caurspīdīgā plastikāta maisiņā kopā ar ābolu uz pāris nedēļām, jo etilēna gāze, ko ābols izdalīs, veicinās pumpuru aizmešanos. Šajā laikā augam nevajadzētu atrasties karstā saulē. Ziediem vajadzētu parādīties mēneša vai divu laikā.

Pārstādīšana, pavairošana. Nekad nepārstādiet šo telpaugu ziedēšanas laikā. Pavairo atdalot jaunos dzinumus.

Piezīmes:  Ja augs nezied, iespējams tam pietrūkst gaismas.

One thought on “Bilbergija

  1. Atbalsojums: Bromēlija | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s