Home

Nidulārija, (nidularium). Bromēliju (bromeliceae) dzimta, nidulāriju (nidularium) ģints. Nidulāriju ģintī ietilpst ap 25 sugas.

nidulārija

nidulārija

nidulārijas foto (c)

Populārākā nidulārija ir N. Fulgens (blushing bromeliad). Nidulārijas zaļās lapas ar nosmailinātajiem galiem veido rozeti un tām uzziedot, iekšējās auga lapas kļūst sarkanas.

Izcelsme: Austrumbrazīlijas lietus meži

Augsne. Epifītiem piemērots augsnes maisījums, kam jābūt labi drenējošam.

Klimats. Viegli noēnota vieta. Var paciest aukstumu līdz – 3°C, tomēr ieteicams turēt temperatūrā, kas nav zemāka par 10°C. Kā jau telapaugam, kas nācis no tropiem, nidulārijai patīk mitrs gaiss. Vasarā ieteicams rasināt lapas, ko jāpārtrauc darīt auga miera periodā.

Laistīšana: Rozetes centrā jāsaglabā ūdens un augu vislabāk laistīt, ļaujot ūdenim no centra satecēt augsnē, ko vajadzētu darīt vienīgi tad, kad zeme izžuvusi. Ieteicams mīksts laistāmais ūdens.

Mēslošana: Reizi mēnesī augšanas periodā. Jāraugās, lai augs nesaņem pārāk daudz slāpekļa.

Pārstādīšana, pavairošana: Jaunie augi, kas parādās pie nidulārijas pamatnes jānovāc uzmanīgi, lai netiktu savainota to pamatne.

Piezīmes: Nidulārijai nosaukums dots par godu tās izskatam. Latīniski (Lat. nidulus=maza ligzdiņa, kas arī visu izskaidro, auga zieds iznāk no lapu rozetes gluži kā no ligzdas.

Kā jau epifītu, nidulāriju var audzēt pakarinātu grozos pie kokiem, tikai jāraugās, lai būtu pietiekams mitrums.

Home

Alveja, (aloe) ir sukulents un pieder zāleskoku (Xanthorrhoeaceae) dzimtai, ko kā telpaugu un ārstniecībā noderīgu zālīti pazinušas jau mūsu vecmāmiņas. Ja vecmāmiņas istabā augošo alveju (aloe vera) varbūt uzskatīsim par vecmodīgu, tad vairāk painteresējoties var atrast daudz interesantu formu. Par alvejas ārstnieciskajām īpašībām atradīsiet n-tajās tīmekļa vietnēs mūsu pašu dzimtajā valodā, mums interesē, kā šis telpaugs būtu kopjams.

 

Nidularia Fire Ball

Nidularia Fire Ball

  • Fotogrāfijā ”Ziedu Ekspresis” bāzes (Buļļu iela 43/45, Rīga) nidulārijas. info@zieduekspresis.lv

One thought on “Nidulārija

  1. Atbalsojums: Bromēlija | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s