Home
Diegveida donis

Diegveida donis, Juncus effuses ‘Spiralis’

Diegveida doņi (Juncus (Juncus effuses ‘Spiralis’)). Doņu (Juncaceae), dzimtas augs. Ja mājās vēlaties kādu interesantu daudzgadīgu telpaugu, diegveida donis, būs īstais. Spirālē augošie smalkie doņi izskatās gana amizanti un angļu valodā nosaukums ir vēl atbilstošāks – korķviļķa donis. Ne vareni izmēri vai skaisti ziedi, bet dīvainais izskats ir pamatā tā kultivēšanai. Reizēm var nopirkt lielveikalos.

Citi nosaukumi: angliski Corkscrew Rush,

 

Izcelsme: Diegveida doņi sastopami visā pasaulē, bet kultivēt tos iesāka Japāna

Augsne: Labi augs gan drenētā (ja vien nodrošināsiet pietiekamu mitrumu), gan kūdrainā, ūdeni aizturošā augsnē. Labi piemērots būs viegli skābs kūdras un bagātīga komposta maisījums.

Klimats: Diegveida doni var turēt saulainā vietā, ja ir pietiekošs mitrums un nav pārāk karsts. Jo temperatūra augstāka, jo ēnaināka vieta piemērojama. Ideāli, ja varat nodrošināt gaisa mitrināšanu. Vasarā, ja ir tādas iespējas, doņiem patiks, ja novietosiet to dārzā, ūdenstilpnes krastā. Podu var iegremdēt ūdenī.

Laistīšana: Kā jau purva augs, diegveida donis mīl mitrumu, neļaujiet zemei izžūt. Šis beidzot ir tas telpaugs, no kura pārlaistīšanas nevajadzētu baidīties.

Mēslošana: reizi mēnesī ar uz pusi vājāku mēslojumu, kā dots anotācijā.

Pārstādīšana, pavairošana. Pārstāda reizi pāris gados, pavairo sadalot ceru. Ja vasarā doņi pārstādīti dārzā, tad rudenī nesot tos iekšā, vislabāk izmantoto to pašu augsni, kurā tie auguši ārā.

Piezīmes:

  • Padomājiet,      pirms iegādājieties, ja mājās ir kaķis. Ja jūsu dzīvnieks ir ziņkārīgs,      nāksies meklēt veidu, kā augu no tā pasargāt. Kaķi labprāt gan spēlējas ar      kā reizi rotaļīgā izskata doņiem, gan labprāt tos pagrauž.
Juncus effuses ‘Spiralis’

Juncus effuses ‘Spiralis’

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s