Home

Šeit uzskaitīta daļa no indigajiem telpaugiem. Arī augu aprakstos esam centušies pieminēt, ja gadījumā augs var kaitēt jums vai jūsu mīlulim.

Alokāzija, amarillis, antūrija, arālija, asparāgs, acālijas (lapas un ziedu nektārs), buksus, cīka, kalādija, aglonēma, klīvija, krotons, ciklamena (sīpols), dīfenbahija, efeja, filodendrs, glorioza, hipeastrs, jatrofa, līja, kodija, Lilium longiflorum, Caryota mitis, Podocarpus gracilior, eiforbija, fikuss (visas sugas), dekoratīvais pipars, mandenilla, oleandrs, sētložņa, scindapsis (Scindapsus), spatifīla, Tradescantia spathacea (Oyster Plant, Rhoea), šeflēra, sansevjēra, zāmija.

Kaut arī pārstādot vai apkopjot, arī paši varam nonākt saskarē ar augu indīgo sulu vai citām tā daļām, no indīgiem telpaugiem īpaši sargāt vajadzētu bērnus un mājdzīvniekus. Ja Jūsu kaķis saindējies ar kādu augu to pamanīt varat pēc sekojošām pazīmēm, kādas izraisa konkrēti augi: hipeastrs – vemšana, caureja, acālija – kordinācijas zudums, trīcēšana; kalādija, filodendrs – vemšana, caureja, grūtības elpot, galvas trīce; dīfenbahija -centrālās nervu sistēmas traucējumi; efeja – vemšana, caureja, uzbudinājums; āmuļi un puansetija – grūtības elpot, vemšana, caureja, čūlas mutē.

Ja nejūtaties drošs par kādu citu savu palodzes krāšņuli, šeit saraksts ar bērniem un lopiņiem drošiem telpaugiem:

http://www.safekid.org/plants.htm

One thought on “Indīgie telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s