Home

Pundurbanāns (Musa acuminat, ‘Dwarf Cavendish’a). Banānu dzimtas (Musaceae) augs, kas nav koks, bet daudzgadīgs ziemcietis lielām tumšzaļām lapām un tā pseidokātu veido lapotnes kāti. Dienvidaustumāzijā tos kā kultūraugus pazina jau vairāk kā 7 000 gadu atpakaļ. Musa acumanita izmantots arī gēnu pētniecībā, lai uzlabotu banānu kultūras īpašības un tas ir īstais augs, ja vēlies savām telpām piešķirt tropisku pieskaņu, pie tam kompaktāku izmēru dēļ ir krietni piemērotāks dzīvojamajām telpām nekā tā brāļi. Lapas var izaugt līdz 90 cm garumam.

banans

Istabā visticamāk banānu uzziedam nesagaidīsiet, bet, ja ir iespēja to novietot apsildāmā ziemas dārzā, varbūt tas jūs iepriecinās arī ar augļiem. LU Botāniskajā dārzā tas mēdz uzziedēt.

Izcelsme: Dienvidaustrumāzija

Augsne. Telpaugiem piemērots ar humusu bagāts augsnes substrāts.

Klimats. Būs piemērota rietumu vai dienvidu puses gaisma – daudz, daudz gaismas. Ieteicams palielināts gaisa mitrums un temperatūra ap 18-24°C.

Laistīšana: Laista bagātīgi, bet novērojot, lai zeme nebūtu slapja. Ziemā laistīšanu samazina. Banānam patiks, ja ūdens pH būs starp 5.5 un 6.5

Mēslošana: Jāmēslo regulāri reizi pāris nedēļās ar vāju šķidro telpaugu mēslojumu.

Pārstādīšana, pavairošana: Pavairo veģetatīvi sadalot sakneni, atdalot jaunos dzinumus vai ar sēklām.

Pārstādot izvēlies podu ar caurumiem (diemžēl mūsu veikalos dīvainā kārtā ir ļoti daudz nevienam telpaugam īsti nepiemērotie podi bez kaut viena drenāžas cauruma), lai nesāktos sakņu puve.

Piezīmes: Ja esat sagaidījis banānu uzziedam un nogatavojamies ražai, kāts pēc tam jānogriež, lai ļauti augt no jauna. Jānogriež arī lapas, ja tās sākušas nobrūnēt.

Vēlies iegādāties banānu?

One thought on “Pundurbanāns

  1. Atbalsojums: Strelīcija | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s