Home

Tilandija, tilandsija (Tillandsia). Bromēliju dzimtas augi, kas kā jau citi epifīti barojas no gaisa, nevis no augsnes un aug, pieķērušās citiem augiem. Epifīti nav parazītaugi, jo pie citiem augiem tikai pieturas, no tiem nebarojoties. Zināmas vairāk nekā 50 tilandiju sugas un samērā lielo atšķirību dēļ un tilandiju ģinti iedala divās daļās – pelēklapainajos gaisā augošajos augos un zaļlapainajos, kas aug uz zemes.

tilandija

Citi nosaukumi: gaisa augs

Izcelsme: Centrālās un Dienvidamerikas kalni, tuksneši un meži. Mitrākajos apgabalos augošās tilandijas atšķirībā no tām, kam tīk arīds klimats, ir lapainākas.

Augsne: Lielākā daļa tilandiju augs piestiprinātas pie kāda koraļļa vai koka mizas gabala. Lai auga saknes nesāktu pūt, tilandijas pamatni nevajadzētu novietot arī sūnās. Augsnē aug tikai dažas sugas, piemēram, Lindena tilandija (T. Lindenii) un tumšzilā tilandija (T. Cyenae), kuru komercnosaukums bieži ir Pink Quill.

Klimats: Gaiša vieta, bet ne tieši saules stari. Šim telpaugam patiks mitrs gaiss, bet tajā pašā laikā arī laba ventilācija.

Laistīšana: Tilandijas laista smidzinot! Dariet to divas līdz četras reizes nedēļā. Ja telpa ir sausa, augu vajadzēs apsmidzināt reizi dienā. Ja augs ir pārāk ilgi noturēts sauss, uz nakti iemērciet to ūdenī. Zemē augošās tilandijas laistot, atcerieties, ka ūdens ir jānotecina.

Mēslošana: reizi mēnesī ar 4 reiz atšķaidītu mēslojuma parasto devu. Mēslojumā nedrīkst būt augsts vara saturs.

Pārstādīšana, pavairošana: pavairo ar jaunajiem dzinumiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s