Home

Stefanote (Stephanotis floribunda), Madagaskaras jasmīns. Krāšņziedu stefanote . Oleandru (Apocynaceae/dogbane/milkweed) dzimta (Apocynaceae) stefanotu ģints. Stefanbotu ģintī ietilpst ~ 15 tropisko vīteņaugu sugu.

stefanote

Citi nosaukumi: Madagaskaras jasmīns (Marsdenia floribunda), Bridal Wreath, vaska zieds, floradora, Hawaiian wedding flower.

Auga nosaukums nācis no griķu valodas, kurā vārda pirmā daļa „stephanos” nozīmē kronis, bet otrā – „otis” –  auss, kam līdzīgas ir auga putekšņlapas. Auga lapas ir ovālas un ādainas (līdzīgas vaskapuķei), bet pārsvarā tas ir iecienīts tā ilgi ziedošo balto un vaskaino, cauruļveida  ziedu dēļ, kuriem pie tam ir arī spēcīgs aromāts. Stefanote ārzemēs  iecienītas līgavu pušķos.

Stefanotes ērti audzēt „vainadziņā” apvītas ap metāla stiepli. Zied vasarā. Augam jūtoties labi, iespējams sagaidīt arī mango līdzīgus augļus.

Izcelsme: Āfrika (Madagaskara), Ķīna, Japāna.

Augsne. Vidēji bagāta, mitrumu uzturoša, bet labi drenējoša (smilts vai smilšmāls). Vēlamā augsnes reakcija –  pH 6.0 to 7.0. Augsni var uzlabot ar bagātīgu organikas devu, piemēram, lapu trūdu.

Klimats. Necieš pēkšņas temperatūras izmaiņas. Ziemā pastāvīgi vēsas telpas (minimums 7oC), vasarā vidēji silts. Telpās ar centrālapkuri augs var nomest lapas, bet neuztraucieties un nesteidzieties kailo stumbru izmest. Pavasarī ļoti iespējams, ka augs izdzīs jaunas lapiņas.

Stefanoti vēlams novietot maksimāli gaišā vietā, bet pasargājot no tiešas pēcpusdienas saules. Rīta saule augam patiks.

Vēlams rasināt lapas. Ja nevēlaties, lai tās būtu klātas baltiem plankumiem, nenostādināts krāna ūdens sagādās nepatīkamus mirkļus.

Laistīšana: Augsni vēlams saglabāt viegli mitru, bet nekad nepārlaistīt. Ziemā laistīšana jāsamazina – labāk nedaudz sausāka zeme, nekā par daudz mitruma. Laistīšanai vislabāk piemērots mīksts ūdens.

Mēslošana:  Augšanas periodā ar tropiskajiem augiem piemērotu mēslošanas līdzekli reizi divās nedēļās. Miera periodā ļaujiet augam atpūsties.

Pārstādīšana, pavairošana: Pavairo apsakņojot spraudeņus, vēlams lietot augšanas stimulatoru un siltumu no apakšas. Pavairot var arī ar sēklām, sējot tās pavasarī 18-21oC.

Piezīmes: Ziedēšanas laikā nepārvietot un pat negrozīt podu, kā reizēm saimnieces mēdz darīt, lai augs saņemtu gaismu no visām pusēm un augtu simetriskāks.

Ja vēlaties, lai augs skaisti ziedētu, jāievēro miera periods no oktobra līdz februārim. Tāpat, augšanas periodam sākoties, ieteicams nogriezt auga nokaltušās vai pāraugušās daļas. Stefanote ir viens no tiem augiem, kurš sāks ziedēt, ja podā vietas nebūs pārāk daudz (tā apgalvo literatūra, manējā jau vairākus gadus priecē ar ziediem arī it kā lielākā podā, nekā būtu vajadzīgs).

Stefanotes ļoti mīl dažādi kukaiņi.

stefanote

Foto (c) agroterra.eu

2 thoughts on “Stefanote

 1. Good Morning!

  Recently, I had to spend an agonising 3 months of my life in planning my honeymoon break! Following my ordeal, I have put together a guide on how to save money on a honeymoon (all based on my experience and independent research). I would like to contribute this guide to your blog to enlighten your readers a little.

  I have saved the article inside my google drive:

  https://drive.google.com/drive/folders/1MaP0vGIlPYim_EwMSKaGDJJca4eQH5-J?usp=sharing

  I am very sorry but I did not have the time to find many images (I included a couple only) so I would be grateful if you could add some of your own.

  It would be fab if you could ping me the url of the published post as I would like to show off a little in front of my Facebook friends!

  Have a great day!

  Cheers!
  Tony

 2. Good Afternoon!

  I have recently attended a wedding and after 4 painful weeks of wedding gift shopping, I have decided to put together a guide to buying wedding gifts to save others the agony!

  I would like to contribute my article to your blog as I am sure that most of your readers would not only enjoy it reading but find it quite useful as everyone is bound to attend a wedding at some point!

  I have saved the article inside my google drive:

  https://drive.google.com/drive/folders/1TboW30WeuykaIfggl6Dv8H71HjF1uGmP?usp=sharing

  I am very sorry but I did not have the time to find many images so I would be grateful if you could add some of your own. I did get permission from a UK lingerie company to use some of their banners. Those are included in my Google drive as well.

  It would be fab if you could ping me the url of the published post as I would like to show off a little in front of my Facebook friends!

  Regards
  Tony

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s