Home

Scindapsis (scindapsus – epipremnum aureum). Ložņājošs ārumu dzimtas tropu augs. Populārākais hibrīds ir S. pictus ‘Argyraeus (Satin Pothos). Augu pievilcīgu dara to dažādās lapu raibuma variācijas. Āzijā šo augu tur mājās veiksmei un lai netrūktu nauda, tikai jaunos dzinumus nedrīkst aizņemties. Augs nesot veiksmi vienīgi, ja noskatītais spreudenis ir nočiepts. Atdodot savu scindapsi citiem, tiek atdota arī sava veiksme. Scindapsis tiek turēts godā feņ-šui tradīcijā.

scindapsus pictus

scindapsus pictus

Scindapsis ir līdzīgs filodendram. Lai neizbrīna tas, ka daudzu scindapša formu nosaukumos arī atradīsiet filodendra vārdu, piemēram Philodendron ‘Silver Cloud’ = Scindapsus picta ‘Silver Cloud’).

Kā atšķirt filodendru no scindapša. Scindapsis ir līdzīgs filodendram, bet tā lapas ir daudz krāsainākas, krāsojums ir raibāks, folodendram ar skaidrākām līnijām. Jaunās lapiņas scindapsim ir gludākas, spīdīgākas, folodendram matētākas. Pirmajam lapa vidus dzīslas vietā var būt salocīta (otram tās visu mūžu ir plakanas), jaunās lapas tādā pašā krāsā kā vecās (filod. – jaunās lapas rudākas). Scindapša kātiņi pie zemes ir rievoti, folod. – gludi visā garumā.

Citi nosaukumi: lat.: Epipremnum aureum. Amapallo Amarillo, Devil’s Ivy, Hunter’s Robe, Ivy Arum, Pothos Ivy, Taro Vin, Money plant, Golden Pothos.

Izcelsme: Āzija, Klusā okeāna salas.

Augsne: Labi drenējoša parastā telpagu augsne. Literatūrā minēts, ka scindapsi var audzēt arī vienkārši ūdenī (hidroponika) pat nepievienojot ūdenim barības vielas.

Piper-Hybrid-Variegated-Scindapsus

Piper Hybrid Variegated Scindapsus

Klimats: Istabas temperatūra, ideālā – ap 20 oC, ziemā ne zemāk par 10oC. Scindapsim nepatīk pēkšņas temperatūras svārstības, bet patīk mitrs gaiss, tāpēc šo telpaugu ieteicams turēt uz oļu paplātes (nemērcēt ūdenī pašu podu). Scindapsi var turēt gaišā vai viegli noēnotā vietā, bet ne tiešos saules staros.

Laistīšana: Augšanas periodā zemei neļauj izžūt, ziemā laista mēreni.

Mēslošana: Reizi mēnesī vasarā un reizi divos miera periodā. Nemēslo pirmos 6 mēnešus pēc pārstādīšanas.

Pārstādīšana, pavairošana. Pavairo ar dzinumu spraudeņiem un tur samērā sausu tumšā vietā, līdz apsakņojas. Lietojiet augšanas stimulatoru.

pothos neon

neona scindapsis (pothos neon)

Piezīmes: Indīgs augs! Satur kalcija okselāta kristālus.

Lai auga formu veidotu kuplāku, izkniebj dzinumu galotnes.

Scindapsis ir ieteicams telpām ne tikai ticējumu pēc, tas ir arī labs gaisa attīrītājs. Ja nevēlaties dzīvē “asumus” novietojiet scindapsi pie spiciem stūriem.

Philodendron 'Silver Cloud' (Scindapsus picta 'Silver Cloud')

Philodendron ‘Silver Cloud’ (Scindapsus picta ‘Silver Cloud’)

foto (c) Daves Garden

scindapsis_1Foto (c) scindapsis

One thought on “Scindapsis

  1. Atbalsojums: Telpaugi gaisa attīrīšanai | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s