Home
spatifīla

spatifīla

Spatifīla (Spathiphyllum). Šis  ārumu (kallu), spatifīlu ģints telpaugs ir viegli kopjams un audzējams. Mūsdienās izveidotas dažādas atšķirīgu lielumu šķirnes, atkarībā no kopšanas var uzziedēt pat divas reizes gadā ar baltiem kallām līdzīgiem ziediem. Pazīstamākā spatifīla ir miera lilija – Peace Lilly.

Izcelsme: Tropu lietusmeži Dienvidamerikā, Filipīnu salās.

Augsne, pārstādīšana. Augsne labi drenēta, bagāta ar barības vielām un ar viegli skābu reakciju. Lapu + velēnu zeme + grants. Pārstādīšana nepieciešama, ja augs ir saaudis par biezu.

Klimats: Neturēt tiešos saules staros. Augs neiebildīs pret vieglu noēnojumu un piecietīs iztrūkstošu laistīšanas reizi. Tomēr arī ar šī visādi pacietīgā auga mocīšanu nevajadzētu aizrauties – pārlieks mitrums vai sausums izsauks lapu galu brūnēšanu. Optimālā temperatūra 22-23°C augšanas period, ne zemāk kā 16°C ziemā. Patīk paaugstināts gaisa mitrums.

Laistīšana. Augšanas period un īpaši ziedēšanas laikā laista bagātīgi, bet starp laistīšnas reizēm augsnes virsējam slānim vajadzētu ļaut apžūt, bet ne zemei izžūt pilnībā. Miera periodā – ziemā laista mazāk. Nepatīk hlorēts ūdens.

Mēslošana: mēreni, nav ieteicams pārmēslot.

Piezīmes:

  • Spatifīlas nosaukumu veido grieķu vārdiem spata un phylum  – segt un lapa.
  • Spatifīlas ir indīgs augs, bet, ja vien varat izvairīties no bērnu un dzīvnieku piekļuves augam, spatifīlas ir gana skaistas, lai būtu vērts tās izvēlēties. Un ne tikai, spatifīlas ir arī lieliski gaisa filtri.
  • Spatifīlu šķirnes

spatifīla

One thought on “Spatifīla

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s