Home

Ripsālis (Rhipsalis). Kaktusu dzimta – lapveida kaktusu ģints ar ap 60 sugām. No grieķu valodas nākušais vārds tulkojumā nozīmē – pīt. Nokareno stumbru mudžeklis var sasniegt 2 m garumu. Labi piemērots iekārtajiem groziem.

ripsālis

Citi nosaukumi: R. baccifera – āmuļkaktuss, Cactus caripensis, Cassyta baccifera, Cassytha filiformis; R. capillformis – vecā vīra bārda, Rhipsalis paradoxa – ķēžu kaktuss.

Izcelsme: Dienvidamerika

 

Augsne: labi drenējoša un organiskām vielām bagāta, viegli skāba. Kompostu gatavo līdzīgu kā orhidejām. Ņemiet vērā, ka savvaļā ripsālis aug kokos ar saknēm turoties koku satrunējušajā daļā kā arī klinšu spraugās. Augsnei (var būt kaktusu augsne) ieteicams pievienot perlītu vai koku drumslas.

Klimats: viegli noēnota vieta ar paaugstinātu gaisa mitrumu. Īsu brīdi augs var pieciest temperatūras, kas tuvas nullei. Augs teiks „paldies”, ja regulāri to smidzināsiet. Miera periodā tur vēsākā vietā, kas palīdz aizmesties pumpuriem.

 

Laistīšana: Augšanas periodā laista kārtīgi, īpaši ziedēšanas laikā, starp laistīšanas reizēm, ļaujot zemei viegli izžūt. Miera periodā laista tikai tik daudz, lai augs nenovīstu.

 

Mēslošana: reizi divās nedēļās augšanas periodā. Šķidrais mēslojums jāatšķaida divkārtīgi, nekā norādīts.

 

Pārstādīšana, pavairošana. Pavairo ar spraudeņiem un sēklām. Pārstādīt mīlētājiem neaizrauties! Ne visiem augiem tīk plaši podi. Ja vien nav galēja nepieciešamība, labāk to nedarīt vispār.

ripsāļu sugas:

ripsālis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s