Home

Kamēlija (camellia). Augs pieder pie ziedošo tējas augu (Theaceae) dzimtas, no kurām populārākās ir Camellia sinesis – tējas augs  un Japānas kamēlija – Japanese camellia. Kamēlija ir krūmveida augs ar spožām, zaļām lapām un iespaidīgiem, kupliem, līdz pat 15 cm diametrā ziediem, kas parasti ir baltā, rozā vai sarkanā krāsā. Iekštelpās kamēlija var izaugt līdz 3 m garumam.

kamelija

kamēlija

Foto (c) tree-spirit-healing.com

Japānas kamēliju Latvijā var audzēt arī dārzā, vienīgi ziemā jārūpējas, lai tā nenosalst.

Ziedēšanas laiks: pavasaris – līdz ar pumpuru ieviešanos nepieļaujiet temperatūras un gaisa mitruma izmaiņas. Vasarā augu turot ēnainā dārzā, tas var vēlreiz uzziedēt.

Izcelsme: Austrumāzija, tajā skaitā Japāna.

Augsne: Kamēlijai nepieciešams vidēji skābs augsnes maisījums, ko var panākt uz pusēm sajaucot kūdru ar telpaugu augsni, ar zemu kaļķa saturu un perlītu.

Klimats: Kamēlijai patiks vēsa vieta (7-16°C) un netieša saules gaisma kā arī augsts gaisa mitrums, ko var mēģināt uzturēt ar biežu rasināšanu un auga novietošanu uz oļu paplātes ar ūdeni. Lai neieviestos sēnīšu slimība, jābūt labai gaisa cirkulācijai.

Laistīšana: Augsni nedrīkst iekaltēt, bet nedrīkst arī pārliet, jo var sākties sakņu puve. Īpaši nozīmīgi tas ir laikā, kad riešas pumpuri. Pēc ziedēšanas laistīt retāk, ļaujot augsnes virskārtai apžūt.

Mēslošana: Ziedēšanas laikā līdz ar pumpuru ieviešanos reizi divās nedēļās. Nozīmīga mēslojuma sastāvdaļa ir kālijs

Pārstādīšana, pavairošana. Pārstāda pavasaros pēc ziedēšanas nedaudz lielākā podā reizi pāris gados. Pavairo, apsakņojot spraudeņus. Pavairojot augu ar sēklām, tas var mazāk ziedēt.

Piezīmes: Lai saglabātu kamēliju formu, tās regulāri pavasaros pēc ziedēšanas jāapgriež. Kamēliju var audzēt arī kā bonsai kociņu.

kamelija_bonsai

kamēliju var audzēt arī kā bonsai kociņu

Foto (c) marketplace.secondlife.com

One thought on “Kamēlija

  1. Atbalsojums: Telpaugu kopšana | telpaugi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s