Home

Glorioza – liesmu lilija (Gloriosa). Vēlziežu dzimta (Colchicaceae). Kāpelētājaugs tieviem dzinumiem un lieliem (~8cm), krāšņiem ziediem. Augs, ar stīgu palīdzību pieturoties, var izaugt līdz 3 m augstumam. Īsts atradums eksotisku ziedu cienītājiem.

glorioza

glorioza

Foto (c) smg.photobucket.com

Citi nosaukumi: Climbing Lilies; Flame Lilies; Gloriosa Lilies; Glory Lilies

Izcelsme: Tropiskā Āzija, Āfrika

Augsne: Labi drenējoša, ar viegli skābu vai neitrālu reakciju.

Klimats: Gaiša vieta, bet nebūtu ieteicams turēt karstā pusdienas saulē. Ziedēšanas laikā jārasina. Istabas temperatūra.

Laistīšana: Augšanas periodā laista kārtīgi. Pēc noziedēšanas kopjiet gloriozu tāpat kā līdz šim vēl septiņas nedēļas. Pēc tam laistīšana un mēslošana jāsamazina.

Mēslošana: Pārtrauc 7 ned. Pēc noziedēšanas.

Pārstādīšana, pavairošana: Gumus pārstāda jaunā augsnē pavasarī pēc pārziemināšanas. Šajā laikā var sadalīt gumus pavairošanai. Pavairošanai (martā) var izmantot arī sēklas, ko saglabā pēc auga nosiedēšanas. Sēklas dīgst lēni – apmēram 4 mēnešus.

Piezīmes: Indīgs augs, inde pamatā koncentrējusies gumos! Šo telpaugu nekad nevajadzētu apgriezt, tādējādi tiks zaudēti ziedpumpuri. Kad augs nokaltis, turiet to sausu līdz februārim. Pēc laika parādīsies jauni dzinumi. Sakneni var uzglabāt (10-120C) arī izņemtu no zemes. Pavasarī stāda atpakaļ aptuveni 5 cm zem augsnes virskārtas.

Komerciāli tiek izmantots gloriozas ķīmiskais sastāvs. Tautas medicīnā šo augu pielieto arī tārpu izdzīšanai, ādas problēmu un impotences ārstēšanai, ko gan nevajadzētu izmēģināt uz savas ādas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s