Home

Sandera dracēna / lucky bamboo  (dracaena sanderiana). Jā, tā ir, veiksmes bambuss nemaz nav bambuss, bet dracēna. Veiksmes bambusam liela nozīme ir Fen Šui,  – tiek ticēts, ka dāvināts tas nes veiksmi. Augs jau arī izceļas ar sīkstu turēšanos pie dzīvības. Īsti piemērots tiem, kas grib mājās kādu augu, bet ir slinkums to kopt. Augs ir pati pieticība un ilgi saglabāsies dīvs ielikts kādā ūdens traukā bez nekādām papildus barības vielām. Veiksmes bambusu parasti iegādāties var savērptu spirālē, ko panāk augu pastāvīgi griežot pretī saulei.

lucky bamboo

Citi nosaukumi: Ribbon Dracaena, Lucky Bamboo, Belgian Evergreen

Izcelsme: Āfrikas rietumu tropi.

Augsne: Pārsvarā audzē kā hidrokultūra, bet tos var stādīt arī augsnē, kam jābūt labi drenējošai un barības vielām bagātai.

Klimats: Vislabāk jutīsies gaišā vietā, bet ne tiešos saules staros. Labāk noēnotāka, nekā pārāk saulaina vieta. Nav ieteicams turēt līdzās kondicionierim vai apkures sistēmai.

Laistīšana: Veiksmes bambuss ir jūtīgs pret ķimikālijām, labāk ūdeni nostādināt. Mainīt to ieteicams reizi nedēļā. Ja augs tiek audzēts augsnē, laista līdzīgi kā pārējās dracēnas. Neļaujiet ūdenī savairoties aļģēm un baktērijām.

Mēslošana: Reizi mēnesī ar ļoti vāju mēslojuma šķīdumu.

Pārstādīšana, pavairošana. Pavairo ar spraudeņiem, kas viegli apsakņojas.

Piezīmes: Augs ir indīgs! Dzeltējošas lapas parasti norāda, ka augs novietots pārāk gaišā vietā, ūdens sastāvā ir pārāk daudz piemaisījumu, vai arī tiek mēslots pārāk bagātīgi.

Visdažādākās veiksmes bambusu formas: http://luckybambooshop.com/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s