Klīvija (Clivia). Līdz 1,5 m augsts lapains amariļļu (Amarillidaceae) dzimtas sīpolaugs ar „pušķī” sakārtotiem nokareniem zvanveida ziediem garu kātu galos. Populārākā suga – Clivia miniata. Atšķirībā no populārā amariļļu dimtas auga – hipeastra, klīvijas miera periodā lapas nezaudē un to tumšais cers ir zaļš cauru gadu. Viegli audzējams telpaugs, kas neprasa lielu uzmanību.
Ziedēšanas laiks: marts aprīlis vai no ziemas vidus līdz pavasarim, citā literatūrā – aprīlis – augusts. Ziemas sākumā, kad klīvija kādu laiku atpūtusies, iespējams sagaidīt otrreizēju ziedēšanu. Pēc noziedēšanas ziedkātiņ jānogriež, lai augs nezaudētu spēkus briedinot sēklas.
Citi nosaukumi: kaffer lily, krūmu lilija
Izcelsme: Dienvidāfrikas kalnu ieleju mūžzaļajos mežos
Augsne: Klīviju skanēm patīk daudz skābekļa, tāpēc zeme nedrīkst būt smaga. Ieteicams audzēt māla podos. Pamatā der veikalos nopērkamie augsnes maisījumi.
Klimats: Ziemā turēt gaišā, pat saulainā vietā. Vasarā var iznest dārzā kādā ēnainākā vietā (arī atstājot telpā). Nav ieteicams rasināt lapas.
Laistīšana: Pēc noziedēšanas klīvijām sākas miera periods – jāsamazina laistīšana un jāpārtrauc mēslot (laista tikai tad, kad lapas sāk vīst ar nelielu ūdens daudzumu). Biežāk laistiet (kad augsnes virskārta izžuvusi) un atsāciet mēslot ar vieglu mēslojumu, kolīdz parādās ziedkāti. Klīvijām nepatīk lieks mitrums.
Mēslošana: Ar fosforu bagāts mēslojums. Mēslojamo līdzekli atšķaida ½ no uz etiķetes ieteiktā daudzuma. Atceraties – mēslot labāk mazāk, nekā pardaudz.
Pārstādīšana, pavairošana. Šim telpaugam patīk „šaurība”, tāpēc nepārcentieties ar pārstādīšanu lielākos podos. Pavairo sadalot ceru kā arī ar sēklām.
Ja ļoti vēlaties klīviju, bet veikalā to atrast nevarat, apjautājieties pazinām, kādam noteikti būs – Latvijā klīvijas ir ļoti populāri telpaugi