Home

Kalanhoja / kalanhoje, (kalanchoe). Krasulu jeb biezlapju dzimta (Crassulaceae). Kalnhoju ģintī ietilpst ap 125 sugas. Šajā rakstā apskatītas ziedošās kalanhojas.

 

kalanhoje

Raksturojums. Šīs biezlapes priecē vai nu ar krāšņām lapām, vai bagātīgiem ziedu čemuriem (līdz pat 8 mēnešus gadā). Kalanhojas ir viegli audzējams telpaugs un neprasa pārāk lielas pūles.

Izcelsme: Āfrika uz D no Sahāras, Madagaskara, Indija, Malaizija un Indijas okeāna salas.

Augsne. Svarīga laba drenāža. Lapu zemes, smilts un kūdras maisījums.

Gaisma, temperatūra, gaisa mirums. Vasarā kā jau sukulentam, jānodrošina tieša saules gaisma. Lai atkārtoti sagaidītu kalanhoju uzziedam, jānogriež vecie ziedi un tumšākā vietā gandrīz sausai jāļauj kādu mēnesi atpūsties. Kad parādās jauni dzinumi, novietojiet augu gaišā, labi ventilējamā vietā un atsāciet regulāri laistīt. 12-300C, jāsargā no apsalšanas. Rasināšana nav nepieciešama.

Laistīšana: Reizi nedēļā augšanas periodā, bet augam dodoties atpūtā, laistīšana jāsamazina. Pārlieks mitrums var radīt sakņu puvi. Jāpieturas pie principa – labāk nedaudz par maz, nekā pārlaistīšana un lieks mitrums.

kalanhoje

D.G. Hesejona grāmatā norādīts, ka augšanas periodā jālaista bagātīgi. Vērojiet paši, kas Jūsu kalanhojai patīk labāk. Jabkurā gadījumā ievērojiet vienu – starp laistīšanas reizēm zemei jāļauj izžūt.

Mēslošana: Reizi 2 nedēļās ziedēšanas periodā.

Pārstādīšana, pavairošana: Pavairo ar sēklām un apsakņojot dzinumu spraudeņus. Pārstāda atsākoties augšanas periodam.

Šķirnes un saugas: Visdažādākās kalanhoju šķirnes, ko audzē īnteresanto lapu dēļ skaties šeit (raksts angļu valodā) http://www.desert-tropicals.com/Plants/Crassulaceae/Kalanchoe.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s