Home

Himenokalla (Hymenocallis (Ismene) Festalis). Amariļļu (Amaryllidaceae) dzimtas sīpolaugs, garām šaurām lapām un baltiem ziediem garos ziedakātos.

himenokalla

himenokalla

Foto (C) malaysiangardenplants.blogspot.com

Ziedēšanas laiks: pavasara beigas, vasara, ziedi balti, saldi smaržojoši, interesantus tos padara garās, plušķainās apziedņa lapas. Auga lapas garas zobenveida, līdzīgas daudzām sīpolpuķēm.

Citi nosaukumi:  ismēne (Ismene), zirnekļlilija

Izcelsme: D Amerika, Z Amerikas dienvidi.

Augsne: Bagāta ar barības vielām, viegli skāba, smaga ar māla piedevu.

Gaisma, temperatūra, gaisa mirums: Istabas temperatūra, vasarā var iznest ārā. Augam patīk gaiša vieta, var turēt arī saulē, ja augs tai pakāpeniski pieradināts.

Laistīšana: Augšanas periodā bagātīgi. Arī pēc ziedēšanas laistīšanu un mēslošanu turpina ka’du laiku, tad pamazām ieziemo. Sīpolu miera periodā nav nepieciešams novietot tumšā vietā. Ap februāri var sākt laistīt un augu modināt.

Mēslošana: reizi nedēļā vai divās ar (ieteicams) sīpolpuķu mēslojumu. Atceries, nevienu augu nav ieteicams ne pārlaistīt, ne pārmēslot!

Pārstādīšana, pavairošana. Pavairo ar vairsīpoliem, ko, līdzīgi kā hipeastriem, neiegremdē zemē pilnībā, bet atstāj augšējo daļu virs zemes.

Piezīmes:  Miera periodā lapotne atmirst.

Nosaukums cēlies no grieķu vārlodas: hymenos – āda, kallos – labi kopā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s