Home

Helksīne (Helxine). Nātru dzimta. Šo nelielo ložņājošo augu audzē gan ārā zemsedzei, gan arī kā telpaugu. Ar apaļajām, sīkajām lapiņām augs veido biezu klājienu, tāpēc siltākos klimata apstākļos tas ir gana populārs akmens dārzos un dīķmalu apzaļumošanai. Augstums līdz 15 cm. Ziedi balti, neievērojami.

helksine

helksīne

foto (C) http://homeflowers.ru/statji/statji/solejrolija-solejrolja-helksina.html

Telpās var audzēt gan iekārtos grozos, gan kā zemi sedzošu augu lielākiem telpaugiem. Laba izvēle terārijam vai pudeles dārzam.

Citi nosaukumi: helxine soreirolii, Soleirolia soleirolii, Soleirolia corsica, Parietaria soleirolii, zīdaiņa asaras (Baby Tears (Helxine soleiroli)), Corsican Curse, Corsican Carpet Plant. Pazīstama arī ar nosaukumu Irish moss, kā sauc arī Chondrus crispus, tāpēc uzmanieties un šos abus augus nesajauciet. Īpatnējākais auga nosaukums laikam jau būs – Mind-Your-Own-Business, kas augam dots tā „uzmācības” dēļ, – nepeieskatīsi apkārtni, augs paspēs saaugt gan vēlamās, gan nevēlamās vietās. Audzējot to kā telpaugu, gan šis apstāklis nav draudējošs.

Izcelsme: Vidusjūras salas un Z piekraste.

Klimats: Gaiša vieta, bet ne tieši saules stari būs šim telpaugam vispiemērotākie apstākļi, tomēr to var audzēt arī noēnotā vietā. Ieteicams rasināt lapas.

Laistīšana: Augsne jāuztur mitra, tomēr neļaujiet tam mirkt ūdenī.

halksine

Mēslošana: augšanas periodā no marta līdz oktobrim reizi mēnesī ar ūdenī šķīstošu telpaugu mēslojumu.

Pārstādīšana, pavairošana: Visvieglāk pavairot sadalot ceru jebkurā gadalaikā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s