Home

Havortija, (Haworthia fasciata), asfodelu (Asphodelaceae, Xanthorrhoeaceae ?) dzimta, havortiju ģints. Šis augs aug uz daudzu sukulentu mīļu palodzēm, tik neiedomājamies, ka tam dots tik glauns vārs. Havortijas ir nelieli (līdz 10 cm) sukulenti ar tumšzaļām spicām, rozetē augošām lapām ar baltu svītrojumu, kā dēļ havortija saukta arī par zebras augu.

havortijaFoto (c) http://zahrada.artmama.sme.sk/node/56873

Citi nosaukumi: Haworthia fasciata/attenuata, Haworthia fasciata var. subconfluens, Haworthia pumila ssp. fasciata, Haworthia fasciata var. major, Haworthia fasciata var. browniana, Haworthia fasciata, Haworthia fasciata, Haworthia fasciata, Haworthia fasciata, Haworthia fasciata, Haworthia fasciata, Haworthia fasciata, Haworthia browniana, Aloe fasciata var. minor, Aloe fasciata, Apicra fasciata, Aloe fasciata var. major

 

Izcelsme: Dienvidāfrika

Augsne. Labi drenēta, viegli skāba augsne. Derēs arī parastā sukulentiem piemŗotā universālā augsne.

Gaisma, temperatūra, gaisa mirums. Gaiša telpa, bet ne tieši saules stari. Sugas ar sarkanu svītrojumu krāšņākas būs spilgtākā gaismā.

Laistīšana: kārtīgi salaista, kad augsne izžuvusi. Pacieš sausumu.

Mēslošana:  Divas reizes gadā – jūlijā un aprīlī ar ūdenī šķīstošu mēslojumu.

Pārstādīšana, pavairošana: ar jaunajiem dzinumiem vai sēklām seklā podiņā. Sēklas saglabājas slikti, tāpēc iegūtas jāizsēj cik ātri iespējams, bet tām jāļauj izžūt, pirms noņemtas no auga.

Piezīmes: Augšanas periods ir ziemā.

One thought on “Havortija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s