Home

Fatshedera (fatshedera). Pareizais nosaukums – Fatshedera lizei. Šajā augā saskatāmas abu vecākaugu – efejas un fatsijas krustojuma sekas  – tā lapas, kaut arī saglabā zināmu līdzību, ir lielākas nekā efejai, bet stumbrs vairs nav tik vijīgs, tomēr arī ne tik stingrs kā fatsijai. Zied baltām čemurveida skarām.

fatshedera lizei variegata

fatshedera lizei variegata

Izcelsme: Šī auga dzimteni dabā velti meklēt, fetshedera izveidota Francijā krustojot efeju (Hedera helix var. hibernica) ar fatsiju (Fatsia japonica).

Augsne. Labi drenēta, barības vielām bagāta.

Klimats. Fatshederu vislabāk audzēt nedaudz noēnotā vietā, bet pacietīs arī tumšāku stūri. Šim telpaugam labāk patiks vēsākas telpas, tomēr, ja temperatūra nepārsniegs 210C, to var audzēt arī apkurinātās telpās. Bieži rasina lapas.

Laistīšana: Jālaista regulāri.

Mēslošana: Reizi mēnesī no pavasara līdz vēlai vasarai.

Pārstādīšana, pavairošana: Vasarā ar dzinumu spraudeņiem. Lai augs labāk apsakņotos, jānodrošina siltums no apakšas. Pārstāda pavasaros reizi gadā.

Piezīmes: Zarošanos stimulē, apgriežot galotnes. Fatshederu var audzēt gan kā krūmu, gan kā efeju, kas ir kāpelējošs augs, tikai šādā gadījumā tas jānostiprina, jo, atšķirībā no efejas, fatshedera nevar pati pieķerties virsmām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s